مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات 39
حجم 0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات کامل

دانلود مبانی نظری پایان نامه رشته روانشناسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

 
 
 
 
 
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
 
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
 
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
 
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
 
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
 
منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
 
نوع فایل:     WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
 
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
 
 منبع و تولید انحصاری در :فروشگاه ساز فایلینا
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
 
 
 
 
 
 

مقدمه مبانی نظری پرخاشگری زناشویی

 تعاریف مفاهیم
 تعاریف نظری:
     پرخاشگری: پرخاشگری را کوشش درجهت وارد کردن آسیب بدنی به دیگران می داند (بارون،1977).
 
 
 
 تعاریف عملیاتی:
     پرخاشگری: نمره ای است که هر آزمودنی در پرسشنامه پرخاشگریAO..(پ پ)  کسب می کند.
 
 

پرخاشگری 

     پرخاشگری و تهاجم مساله ای است که طی حیات انسان در طول تاریخ وجود داشته است . نگاهی کوتاه به جهان اطراف به ما نشان خواهد داد که همان گونه که بکی از علمای اجتماعی معاصر گفته است : ” عصر ما ، عصر پرخاشگری است ” . بخش عمده اخبار رادیو و تلویزیون شرح و نمایش خشونتهایی است که در نقاط مختلف جهان از سوی انسان ها نسبت به انسان های دیگر اعمال می شود . کشتارهای دسته جمعی ، قتلهای انفرادی ، تجاوز ، تبعیض ، محروم کردن از حقوق اولیه ، همه و همه گویای چهره خشن و زشت انسان نسبت به همنوعان خود است و جای تعجب نیست که عالم اجتماعی دیگری گفته است : ” ما رفتارهای خشن انسانها را نسبت به یکدیگر حیوانی می خوانیم ولی بررسی خشونتهای انسان نسبت به انسان نشان می دهد که به کاربردن صفت حیوانی در مورد این گونه رفتارها در واقع توهین به حیوانات است ” . در حقیقت هم هیچ حیوانی نسبت به هم نوع خود تا این اندازه بی رحم و تا این اندازه خشن نیست ( کریمی ، 1377 ).
 
       جنگلها و نزاع های بی شماری که در طول قرون و اعصار برای بشر اتفاق افتاده عموماً معلول انگیزه درونی خصمانه انسان می باشد . پرخاشگری به صور گوناگون تجلی و بروز می کند . از شکل ساده تهاجمات لفظی یک فرد گرفته تا مخرب ترین آن یعنی جنگ که میلیونها نفر قربانی در طی جنگلهای متعدد از نسل بشر را گرفته همه مظاهر و جلوه های مختلف پرخاشگری این انگیزه ذاتی بشر می باشد . آنچه مسلم است این که انسان تحت تأثیر عوامل مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، تربیتی ، اقتصادی و سیاسی بدین پایه از رفتارهای ناهنجار می رسد به طوری که عوامل مذکور به کنترل درآیند از شدت و میزان آنها تا حد زیادی کاسته خواهد شد . مسلماً تربیت و آموزش افراد در دوران نوجوانی و قبل از آن عامل موثری در بروز یا عدم بروز واکنشهای خصمانه خواهد بود .
 
 به طوریکه اگر فرد از شرایط تربیتی و آموزشی سالمی در محیط خانه ، مدرسه و اجتماع بر خوردار باشد ، چنین رفتارهای ناهنجاری از خود بروز نخواهد داد . لذا توجه به امر تعلیم و تربیت ، انگیزه ها و عواطف و جهت دادن درست به رفتارهای آنان در دوران کودکی و نوجوانی موضوع حائز اهمیت می باشد . بدیهی است زمانی می توان گام موثر و سازنده ای در جهت کنترل چنین رفتارهای ناهنجاری برداشت که به توان شناخت دقیق و جامعی از فرآیند تشکیل رفتار پرخاشگرانه و علل به وجود آورنده آن به دست آورد و این شناخت زمانی حاصل می شود که بررسیهای علمی و دقیق در ابعاد مختلف مساله صورت گرفته باشد ( مرادی ، 1365 ) . 
 
 
 

2-3-1- تعریف پرخاشگری 

       ارائه تعریفی قابل قبول از پرخاشگری به لحاظ موضع گیری های نظری متفاوت دشوار است . ناظر  ( 1372 ) تجلی کشاننده مرگ در رفتار هشیارانه را پرخاشگری تلقی کرده است .      صادقی  ( 1380 ) هر رفتار ناشی از ناکامی را پرخاشگری می دانند . 
 
     بارون ( 1977 ) پرخاشگری را هر رفتاری که هدف آن آسیب یا صدمه به موجود زنده دیگری که برای اجتناب از چنین عملی انگیخته شده است  ، قلمداد می کنند.
     عارفی ( 1378 ) پرخاشگری را صرفاً به منزله هر رفتاری که به دیگران آسیب برساند ، تعریف می کند و آن را بر حسب فعال – فعل  پذیر ، مستقیم – غیر مستقیم ، همچنین کلامی – جسمانی تقسیم کرده است .
 
     راستی فر  ( 1371 ) پرخاشگری را کوششی در جهت وارد کردن آسیب بدنی به دیگران می داند.
      دل وکیو والیری ( 2003 ) پرخاشگری را رفتار قابل مشاهده و به قصد آسیب رسانی اطلاق می کنند .
      طبق اظهارات چارلز اشپیل برگر روان شناس و متخصص در مطالعه خشم ، خشم حالت هیجانی است که از نظر شدت متغیر است . خشم همانند سایر هیجانات با تغییرات فیزیکی و زیستی همراه است . رخدادهای درونی و رخدادهای بیرونی ، هر دو می تواند باعث خشم گردند ( انجمن روان شناسی آمریکا ، 2003 ) .
 
      روان شناسان انسانی نگر مزلو ( 1968 ) بین پرخاشگری طبیعی یا مثبت که هدفش عمدتاً دفاع از خویشتن یا مبارزه با پیش داوری و دیگر بی عدالتی های جامعه است و پرخاشگری مرضی یا خشونت که وقتی طبیعت فطری ما دچار دشواری یا ناکامی می گردد حاصل می شود ، تمایز قائل شده اند(به نقل از سبحانی ، 1375 ).
      رافضی ( 1383 ) پرخاشگری را به عنوان یک رفتار آشکار درگیر شدن و آسیب رسانده به دیگران مطرح نموده است . اسپلبرگ ، جکوبس ،  راسل و ایوانز ( 1983 )  در تعریف دیگر پرخاشگری وارد کردن آسیب آشکار یا رفتارهای تنبیهی مستقیم به سایر افراد یا اشیاء می باشد (به نقل از زاهدی فر ، 1375 ) . 
     از دیدگاه اتکینسون و همکاران ( 1381 ) پرخاشگری معمولا به رفتاری اطلاق می شود که قصد از آن صدمه رساندن ( جسمانی یا زبانی ) به فرد یا نابود کردن دارایی افراد است . واژه اصلی در این ” قصد ” است . البته ممکن است این آسیب رسانی در انواع شیوه ها پیاده شده و حتی متضمن آزارهای روانی نظیر تحقیر ، توهین و فحاشی نیز می شود (زاهدی فر ، 1375 ) . 
 
 
 
 
 
 

نمونه پیشینه پرخاشگری زناشویی

سیمون  (2009) در پژوهش خود نشان می دهد که نگرش ها، ترس ها یا خاطرات افراد از عوامل زیر بنایی مشکلات جنسی است و افرادی که مشکلات جنسی دارند، معمولا اعتماد به نفس پایینی داشته و مضطرب و نگران تر هستند، آن ها افسرده هستند و روابط جنسی آن ها تحت تاثیر پیش بینی شکست آن ها قرار می گیرد و آن ها تجارب ناخوشایندی دارند.نتایج پژوهش نیکولز  (2005) نشان داد که برای رسیدن به مرحله توافق در روابط زناشویی برقراری رابطه جنسی ارضا کننده برای هر دو طرف لازم است. در واقع او نشان داد که ارضا درست غریزه جنسی یک نیاز طبیعی است که باید به آن پاسخ داده شود وگرنه ممکن است پیامدهای منفی هم چون بیماری های روانی و جسمی، پرخاشگری و افسردگی را به دنبال داشته باشد.
 
هالبرت در سال 1993 با مطالعه بیش از 55 زن متاهل 38-28 ساله داوطلب كه دارای تمایل جنسی بودند  از دو شیوه درمانی استاندارد ( ازدواج درمانی و سكس درمانی و آموزش ثبات ارگاسم استفاده نمود محقق با استفاده از انتخاب تصادفی 29 نفر را تحت درمان استاندارد و20 نفر را تحت درمان استاندارد و به همراه آموزش ثبات ارگاسم قرار داد. پس از انتخاب تصادفی از 16 نفر از شوهران از درمان كنار رفتند و بدین ترتیب گروه درمان استاندارد به همراه آموزش ثبات ارگاسم با 11 نفر زن به كار خود ادامه داد . در نتیجه تحلیل تفاوت معناداری از پیش آزمون به پس از آزمون در دو گروه گزارش نكرد .در هر دو گروه زنان مشاهده تحریك ،تمایل جنسی بیشتری داشتند در حالی كه رضایتمندی واحقاق حق جنسی تفاوت معناداری بدست نیامد پس  از گذشت 3 ماه زنانی كه تحت درمان هر دو شیوه بودند در مقایسه با گروه دیگر تحریك ، تمایل و احقاق حق جنسی بیشتری گزارش كردند . پس از گذشت 6 ماه زنانی كه از شیوه آموزش ثبات ارگاسم نیز در كنار درمان استاندارد بهره بردند در مقایسه با گروه دیگر افزایش قابل توجه ای در تحریك یا تمایل احقاق حق جنسی و رضایت جنسی خود داشتند . بدین ترتیب فرضیات هالبرت در استفاده موثر از شیوه آموزش ثبات ارگاسم بر تمایل جنسی پایین زنان مورد تایید قرار گرفت.  
 
كارتز و جاردین در سال 1999 با برسی رابطه بین نگرانی و تنفر جنسی و تمایل جنسی پایین در بین 138 دانشجوی دوره لیسانس (56 درصد زن و44 درصد مرد ) با دامنه سنی 22-19 سال ، علی رغم پیش بینی خود به این نتیجه دست یافتند كه نگرانی بیش از آنكه با تنفر جنسی در ارتباط باشد با تمایل جنسی پایین مرتبط است در نتایج دیگر تحقیق وجود تمایل جنسی قویتر در مردان در مقایسه با زنان بوده . این یافته خود با کلیشه ها ونقش جنسی مردان كه به لحاظ جنسی متهاجم هستند ، هماهنگ می باشد .
 
 
 
 
 
 
 
فهرست مطالب

چارچوب نظری و پیشینه پرخاشگری زناشویی

مبانی نظری تحقیق پرخاشگری زناشویی

 
چکیده: 1
1-7- تعاریف مفاهیم 9
1-7-1- تعاریف نظری: 9
فصل دوم : پیشینه تحقیق
2-3- پرخاشگری
2-3-1- تعریف پرخاشگری 26
2-3-2- عوامل پیش بینی کننده پرخاشگری 27
2-3-3- اختلالات مرتبط با پرخاشگری 28
2-3-5- رویکردهای پرخاشگری 32
2-3-5-1- رویکرد روان تحلیل گری 32
2-3-5-2- رویکرد رشدی 34
2-3-5-3- رویکرد ذاتی بودن پرخاشگری 35
2-3-5-4 تعلیم شیوه های پرخاشگرانه رفتار: 36
2-3-5-5- رویکرد انگیزشی 36
2-3-5-6- رویکرد موقعیتی  37
 

پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی

منابع
 
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

خرید فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دریافت نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دریافت مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

خرید مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از download

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

خرید نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دانلود فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

خرید کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از www

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دریافت پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دریافت کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دریافت تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دانلود نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از pdf

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

خرید نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

خرید فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از word

دریافت تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دریافت کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دانلود فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دریافت مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

خرید کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری زناشویی از free


مطالب تصادفی